Czujniki alarmowe do pomieszczeń przemysłowych

Pomieszczenia przemysłowe, w których pracujemy, poza godzinami naszej obecności także potrzebują określonej ochrony. Nigdy nie wiadomo, kiedy może dojść do zalania pomieszczeń czy też nieszczęśliwego pożaru na skutek wypadku. W ochronie budynków przemysłowych przed nieszczęśliwymi wypadkami chroni profesjonalna automatyka przemysłowa. Może mieć ona postać charakterystycznych czujników, pracujących przez 24 godziny. Są to urządzenia nazywane powszechnie „inteligentnymi systemami zarządzania”.

Dzięki takim czujnikom wzrasta nasze poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, coraz częściej także wykorzystuje się je do ochrony domów mieszkalnych, których właściciele często są w rozjazdach i nie zawsze są też w stanie skontrolować to, co dzieje się w domu czy pracy podczas nieobecności. Czujniki alarmowe do pomieszczeń przemysłowych o zagrożeniach informują za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych. Nadajnik montowany w miejscu ochrony emituje charakterystyczne, czerwone światło. Dźwięk jest niezwykle silny i intensywny, dzięki czemu alarm dociera nawet w najdalsze miejsca budynków gospodarczych. Zresztą, automatyka przemysłowa oraz jej montaż na terenie rozbudowanych budynków polega na rozmieszczeniu czujników i nadajników alarmowych na każdym możliwym poziomie. Najczęściej wygląda to w praktyce w ten sposób, że jedno piętro wyposażone jest w co najmniej kilka nadajników alarmowych oraz czujników, aby w razie dramatycznej sytuacji wszędzie docierał dźwięk informujący o zagrożeniu.

Modernizacja, naprawa i sprzedaż urządzeń automatyki przemysłowej – automatykaprzemyslowa24.pl – postaw na automatyzację

Czujniki przemysłowe o dużej wrażliwości

Wykrywają każdy rodzaj niebezpieczeństwa. Są w stanie w ciągu kilku sekund od wzniecenia ognia wykryć pojawiający się dym, gdy człowiek dostrzega takie szczegóły po około kilkunastu minutach, gdy pożar silnie się już rozprzestrzenia. Alarm szybko reaguje także na wszelkie nieoczekiwane działanie instalacji wodno – kanalizacyjnych. Ileż razy w miejscu pracy zdarzało się, że nagle pękła rura i zanim się o tym dowiedzieliśmy, to szkody były już tak duże, że fachowiec mógł na miejscu naprawić tylko część szkód? Inteligentne czujniki sprawiają, że w porę można zareagować na wszystkie niekorzystne sytuacje i zdarzenia losowe. Współczesna automatyka przemysłowa jest w stanie reagować na rzeczy i zjawiska, które jeszcze kilka lat temu przez mechanizmy współczesnych technologii wydawały się wręcz niemożliwe do wychwycenia.

Czujniki jako sposób na złodziei i ludzi z nieuczciwymi zamiarami

Inteligentne systemy zarządzania bezpieczeństwem zostały opracowane na podstawie połączeń i badań technologicznych nad licznymi zespołami programów systemowych z dziedziny światowej informatyki. W tej chwili możliwe jest odpowiednie wykrycie i zaalarmowanie o niebezpieczeństwie czyhającym w budynku przemysłowym z powodu obecności w pomieszczeniach gospodarczych tych osób, które nie są do tego upoważnione. Czujniki są w stanie skontrolować zatem nawet przepływ ludzkich ruchów w pomieszczeniach! Jest to świetny sposób na kontrolowanie złodziei w firmach oraz selekcję ludzi upoważnionych do korzystania z poufnych informacji.

Post Comment