Gdzie jest szpic technologii?

Sporo młodych ludzi szczyci się tym, że egzystuje w erach dużego rozwoju najnowocześniejszych technologii oraz z nieskrywaną często pogardą patrzy na przodków, jacy w ich przekonaniu nie byli zdolni do abstrakcyjnego myślenia lub do kreowania rzeczy znacznych.

Zjawiskiem zostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani informacjami o innowacyjnych gadżetach technologicznych czy elektronicznych oraz wydawać by się mogło, że rzeczywiście żyjemy w erze geniuszy. Kto jednak zna historię ludzkości, doskonale zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury.

Obecne wynalazki nie są niczym innym aniżeli ciągłym przerabianiem lub optymalizowaniem tego, co wynaleziono już dawno temu. Przecież to wyraziste, że dziś nikt nie mógłby napełniać się dzisiejszym modelem samochodu, jeżeli wiele tysięcy lat temu – dziś już nikt nie wie, gdzie i kiedy – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak aktualne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie kwestii, że życie bez niego byłoby totalnie inne. Na kole opiera się cała współczesna technologia. Bez niego nie byłoby dopuszczalne większość nowoczesnych sprzętów.

Wypada o tym pamiętać, zanim wyda się niepochlebne sądy o ludziach egzystujących na świecie w czasach starożytnych, bo gdyby nie inwencja Ateńczyków, wiele dyscyplin współczesnej nauki nie miałoby prawa bytu.
W dobie nowoczesnych czasów, w nadzwyczaj szybkim tempie rozwijają się techniki w każdej dyscyplinie życia. Wszystkie laboratoria przez cały czas prowadzą różnorodne badania oraz testy na oryginalnych produktach, po to żeby mogły pozostać wprowadzone na rynek i równocześnie stać się dostępne dla przeciętnego, typowego konsumenta.

Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak kierowanie prac w tym kierunku, albowiem cywilizacja chce oraz chce dalej się rozwijać, a do tego by to mogło nastąpić wymagane są tego typu badania.

Post Comment