Jakie buty wybrać do sukienki i spódnicy?

Każda kobieta w swojej szafie powinna mieć buty na każdą okazje, ale też powinna wiedzieć jakie obuwie będzie pasowało do ołówkowej spódnicy, a jakie do sukienki mini. Odpowiednio dobrane buty mogą całkowicie odmienić twoją stylizacje.

To jakie buty mamy wybrać do konkretnej sukienki, będzie zależało od jej koloru, fasonu oraz długości. Wszystkie te czynniki są istotne, ponieważ źle dobrane obuwie może nie komponować się właściwie z daną sukienką. Oczywiście kolor może, a nawet powinien być w innym kolorze niż sukienka, ważne aby barwy były dobrze dobrane. Warto także zadbać o dodatki, które mogą być w kolorze butów. Podkreśli to twoją stylizacje.

Kolor sukienki i butów powinien zgrywać się ze sobą i mieć podobny odcień. Nie należy łączyć kolorów ciepłych z zimnymi. Tutaj też warto pamiętać o doborze biżuterii, do kolorów ciepłych lepiej wybrać złoto, do zimnych – srebro.

Długość sukienek i spódnic

Chociaż moda obecnie jest bardzo swobodna i każdy tworzy swoje stylizacje, to jednak dopasowanie butów zawsze będzie istotnym czynnikiem.To bardzo ważne kryterium, które warto wziąć pod uwagę. Buty, które pasują do krótkich sukienek czy spódnic, nie zawsze będą odpowiednie dla długich.

Jeśli chodzi o sukieneczki i spódniczki mini, mamy spory wybór. Chodzimy w nich najczęściej w letnie dni, dlatego idealne będą japonki, sandały na płaskim lub wysokim obcasie oraz baleriny. Oczywiście szpilki czy inne buty na wysokim obcasie także pasują do takiej stylizacji. Możemy wybrać także botki do kostki czy buty z cholewą, które nosimy w chłodniejsze dni, jednak niekiedy mogą one skracać nogi.

Wiele ofert obuwia dla kobiet, mężczyzn i dzieci znajdziesz na stronie Buty360.pl – sprawdź!

Wybierając spódnice do kolan lub sięgające do łydek, najlepiej jest nosić buty na wysokim, wąskim obcasie lub wąskim koturnie. Wydłużą one optycznie nogę i wszystko będzie wyglądało proporcjonalnie.

Do długich sukienek i spódnic, sięgających kostek, warto wybrać buty na płaskim obcasie – baleriny bądź sandały. Dobrze sprawdzają się także sandały na wyższym obcasie. Nie najlepiej wyglądają koturny i platformy.

Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych upodobań i gustu. Warto także pamiętać o tym, na jaką okazję się wybieramy i czy taki rodzaj obuwia będzie właściwy. Inne buty założymy na wieczór spędzony ze znajomymi czy bliską osobą, a inne do pracy.

Pamiętaj o dodatkach

Aby dopełnić swoją stylizacje, idealnie będzie wybrać odpowiednie dodatki, takie jak naszyjniki, kolczyki, zegarek, pasek czy torebka. Ważna jest barwa dodatków oraz kształt. Jeśli zakładamy skromną sukienkę możemy podkreślić ją nieco wydatniejszym naszyjnikiem. Nie warto oczywiście przesadzać z dodatkami. Niekiedy wystarczające będą piękne kolczyki, które podkreślą kształt twojej twarzy.

Torebka także musi być dostosowana do kroju sukienki i rodzaju sukienki. Tutaj także zależy wszystko od sytuacji. Jeśli wybieramy się na eleganckie przyjęcie – wybieramy skromną kopertówkę czy niewielką torebkę na ramię. Jeśli stawiamy na luźniejszą stylizacje, możemy wybierać większe torebki.

Post Comment