Jakim sposobem zdefiniować rozrywkę?

Zabawa jest częścią składową cywilizacji, a obszar kulturowy to przyjęty w społeczeństwie specjalistyczny sposób postępowania, rozmyślania i odczuwania. Stanowi drogę życiową narodu. W związku z tym kultura społeczeństwa jest reprodukcją jego norm moralnych.

Chyba żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak wybitnie w obecnym stuleciu ani nie zyskał takiej popularności oraz takiego wpływu, jak kino i telewizja. Niektórzy sugerują, że filmy to samo życie. Bowiem jednak gwiazdy filmu są jednocześnie nowoczesnymi bohaterami ludowymi, w takim razie filmy są w stanie przydawać tej odkrywczej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.
Zabawa ma prawo oddziaływać na ludzi korzystnie czy też szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozrywka była niewrogą imprezą rodzinną, aktualnie jest jedynie dla dorosłych.

Niektórzy usprawiedliwiają tę uderzającą zmianę, powiadając, że chodzi najzwyczajniej w świecie o niewinne odprężenie się. Lecz czy to prawda? W rzeczywistości większość współczesnych rozrywek utraciła wszelkie dawniejsze wartości etyczne z powodu trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, okrutnej przemocy oraz ujawniania scen seksualnych.
Zabawa to ludzka potrzeba
Pragnienia człowieka są najróżniejsze, a wynika to w głównej mierze z różnorodności ludzi na świecie, bowiem każdy z nas jest inny oraz każdy przez to absorbuje się innymi rzeczami i inne rzeczy go interesują.

Czy to potrzeby kierowane przez geny czy to wymogi wynikające najzwyczajniej w świecie z osobistych predyspozycji – nie istotne. Znaczący jest fakt, że istnieją pewne potrzeby, jakie człowiek spełniać musi oraz jakie są charakterystyczne dla każdego z nas, mimo różnorodności oraz są takie potrzeby, które pojawiają się u jednych ludzi, tudzież u drugich ich w ogóle nie ma. Tak czy inaczej, nawet potrzeby następujące u wszelkich są jednakże spełniane w różnorodny sposób.

Post Comment