Kredyt hipoteczny- zalety i opinie kredytobiorców

Pożyczki pod zastaw hipoteki dla wielu ludzi są wręcz koniecznością. Dzieje się tak z powodu niskich płac i wysokich kosztów danych przedmiotów. Wiele osób decyduje się więc na kredyt hipoteczny, który pod względem innych rodzajów kredytów wygląda bardzo atrakcyjnie. Jakie są zalety kredytów hipotecznych? Zapytano o to kredytobiorców.

Dlaczego ludzie decydują się an kredyt hipoteczny?

W niektórych przypadkach pieniądze potrzebne są bardzo szybko. Nie zawsze jednak tak musi być. Każda młoda osoba pragnie wybudować swój własny, wymarzony dom bez problemów. Własny dom to coś, o czym marzy każdy człowiek. Bardzo często jednak ludzie traktują kredyt hipoteczny, jako spełnienie inwestycji. Inwestycja ta ma zazwyczaj postać mieszkania, które ma być wynajmowane na przykład studentom, czy innym chętnym osobom. Często młodzi ludzie, którzy dopiero co założył rodzinę, szukają mieszkania, w którym mogliby zamieszkać do czasu polepszenia sytuacji finansowej. Oczywiście niektórzy wynajmują mieszkanie latami. To świetna inwestycja i decydują się na nią niektóre osoby. Kredyt hipoteczny ma wiele zalet, o których warto wspomnieć.

Zobacz, czym charakteryzują się pożyczki pod zastaw nieruchomości – sprawdź ofertę Konsorcjum Finansowego

Jakie są zalety kredytów hipotecznych?

Kredyty hipoteczne mogą zostać pobrane na jakikolwiek cel. Zazwyczaj bank nawet nie zadaje tego pytania. W wielu placówkach jednak trzeba to uściślić. Kredyty hipoteczne są też bardzo szybko przyznawane. Hipoteka to świetne zabezpieczenie kredytu, dlatego bardzo doceniają takich kredytobiorców. To oni stanowią dla banu niesamowite zabezpieczenie. Każdy kredytobiorca powinien o tym pamiętać. To niezwykle ważne. Kredyty hipoteczne mają również o wiele niższe oprocentowanie niż tradycyjne kredyty dostępne w banku. Warto każdego dnia o tym pamiętać, zwłaszcza jeżeli planujemy go pobrać. Jak widać, kredyt hipoteczny ma bardzo wiele zalet. Doliczyć do nich można również większą kwotę pożyczki oraz o wiele dłuższy czas spłaty zobowiązania. 

Jakie są opinie klientów banków?

– 10 lat temu wzięłam kredyt hipoteczny. Marzyliśmy z mężem o własnym domu i postanowiliśmy skorzystać z takiej oferty. Decyzja kredytowa była stosunkowo szybka. Bank przyznał nam kredyt od razu, dlatego ruszyliśmy z budową najszybciej, jak było to możliwe. Dziś mieszkamy już w nowym domu i cieszymy się nim. Oczywiście istnieje obawa o brak spłaty kredytu, jednak wiemy, że nawet w takim przypadku pracownicy banku pomogą nam wyjść z kłopotów. Raty są wygodnie rozłożone i nie obciążają mocno domowego budżetu. Wolimy spłacać kredyt dłużej i w mniejszej ilości, niż wziąć na barki bardzo wysoki kredyt i spłacać go szybko w wysokich ratach. – Ewelina, Wrocław.

– Właśnie z żoną zdecydowaliśmy się na kredyt hipoteczny. Na początku mieliśmy wiele obaw, jednak były one bezpodstawne. Dziś planujemy już aranżacje naszego wymarzonego gniazdka. Raty zostały rozłożone bardzo wygodnie, a my nie musimy martwić się o to, co będzie jutro. Za kilka lat nieruchomość będzie naszą własnością. Nie możemy doczekać się już tego momentu. Polecamy wszystkim- Grzegorz, Kołobrzeg.

Post Comment