Państwa południowej Ameryki – kontrasty

Kraje południowoamerykańskie pozostały spostrzeżone jako cele krajoznawcze dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka niemalże wcale się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ kolosalnej poprawie. Ludzie zaczęli coraz to częściej odwiedzać te miejsca. Wyjazdy w tamte rejony stały się pasjonującą przygodą.
Dzisiejsza turystyka rozwija się w zastraszającym tempie. Dlatego także większość z nas nie potrafi już zachwycać się popularnymi turystycznie krajami. Ludzie zwiedzają coraz to nowsze miejsca pragnąc je całkowicie poznać.

Niezmiernie modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Atrakcyjnym państwem jest na pewno Argentyna. Jest krajem niezmiernie urokliwych krajobrazów oraz wielu kontrastów. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych płaszczyzn Patagonii mogą okazać się świetnym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie bujnej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to jedynie co poniektóre atrakcje tego rejonu.

W centrum tej doskonałej nie odkrytej przyrody mieści się współczesna stolica kraju Buenos Aires. Nowoczesne miasto oferuje olśniewającą bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby oraz centra handlowe. Zarówno miłośnicy miejskiego życia jak oraz dziewiczej przyrody znajdą coś wyśmienitego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej i paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia i potrzebują nieustannie się rozwijać.

Mają oni trzy wielkie miłości: dobra kuchnia, zabawa i naturalnie piłka nożna.
Jednym z następnych godnych uwagi krajów Ameryki Południowej jest położona w środkowej części kontynentu Boliwia. Kraj ten odzyskał własną suwerenność w 1825 roku. Jak każdy kraj tego kontynentu, także Boliwia charakteryzuje się kolosalnym zróżnicowaniem.

Miasta turystyczne są wybitnie prawidłowo rozwinięte, występuje elitarna baza hotelowa, noclegi, restauracje oraz puby. Mimo to jeśli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas wybitnie długa droga autokarem lub też jeepem. Infrastruktura boliwijska pożąda na pewno modernizacji. Podczas takich wycieczek można nacieszyć oczy imponującymi krajobrazami. Boliwia jest krajem wiernym swojej rodzimej kulturze. Około dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, barwne ubrania, głośne targi oraz uliczni grajkowie, to wszystko wolno obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

Post Comment