Przestań przejmować się tym, co ona myśli

Kobiety posiadają niesamowitą zdolność, by wyczuwać, gdy mężczyzna nie jest szczery. Brak spójność w postawie i generalnym wizerunku oraz zachowaniu jest przez nie bardzo szybko demaskowany. Nie ma zaś nic bardziej odtrącającego niż udawanie, że jest się kimś innym, niż się jest naprawdę.

Przestań poddawać się presji społecznej

Większości ludzi bardzo zależy na tym jak są postrzegania przez innych. Dlatego tak wiele czasu spędzamy na zastanawianiu się, co ktoś o nas pomyśli. Pamiętajmy, ze jest to mechanizm, który swoim pochodzeniem sięga czasów, gdy ludzie żyli w małych, kilkudziesięcioosobowy społecznościach. W takowym otoczeniu bardzo łatwo można było zostać wykluczonym, gdy zrobiło się coś mało rozsądnego lub upokarzającego, a konsekwencją tego było z reguły wykluczenie z grupy i konieczność życia na własną rękę, co równało się ze śmiercią.

Z tego powodu tak boimy się opinii nawet przypadkowych ludzi. Presja społeczna nie ma jednak dzisiaj aż tak wielkiego znaczenia jak przed setkami tysięcy lat temu. Zrobienie czegoś głupiego w miejscu nie ma w zasadnie nigdy żadnych poważny skutków. Mimo wszystko czujemy wstyd. Wstyd przez który staramy się za wszelką cenę zachowywać poprawnie, nie tak, jak chcielibyśmy naprawdę. Udajemy. Strach przez czyjąś opinią nas ogranicza, a to kobiety postrzegają jako mało atrakcyjne.

Sprawdź cechy skutecznego podrywania na stronie http://www.uwodzenie.org/ – wiele sposobów na uwodzenie kobiet

Nie udawaj

W sytuacji o kontekście romansowym, przeciętny mężczyzna jest przerażony tym, ze zrobi coś niewłaściwego, coś przez co kobieta uzna go za niegodnego jej uwagi. Właśnie to jest źródłem niezręcznych sytuacji i drętwej ciszy, który tak często ma miejsce na spotkaniach towarzyskich. Zamiast rozmawiać o tym, o czym tak się chce, faceci mówią to, co spodoba się kobiecie. Starają się sprawiać wrażenie atrakcyjnych.

Efekt jest odwrotny do zamierzonego. Presja dobrego wypadnięcia powoduje stres, mężczyzna przez cały czas kalibruje, czy jego słowa są dobrze odbierane przez kobietę. Sprawia wrażenie jakby mógł zmienić swoje zdanie na dowolny temat, tylko dlatego że ona uważa inaczej. Męskość zaś polega raczej na tym, ze żyje się według swoich wartości oraz w zgodzie z tym, co samemu się uważa. Świadomość kim się jest oraz niezachwiana pewność w słuszność w swoich słów i czynów jest tym, co najbardziej pociągające.

Odkryj kim jesteś

Szczerość i bycie sobą to jednak nie wszystko. Trzeba wiedzieć kim się jest. Bycie świadomym siebie, swoich możliwości, cech charakteru, pasji, lecz również słabości – oto podstawa, aby prawdziwie stać się sobą. Mężczyzna, który przede wszystkim zastanawia się nad tym, co ona o nim myśli jest skazany na niepowodzenie, ponieważ traci kontrolę. To właśnie on powinien być panem sytuacji, nie zaś bezustannie przejmować się, czy coś, co zrobił spodoba się kobiecie. Nieumiejętność bycia przewodnikiem znajomość nieuchronnie prowadzi do tego, że nabierze ona charakteru koleżeńskiego. Mężczyzna powinien potrafić manifestować siebie, przyznawać jeśli coś mu się nie podoba oraz nie wstydzić się doceniać rzeczy, którzy przypadają mu do gustu.

 

Post Comment