Zadziwiające skarbce kontynentu Ameryki Południowej – Peru oraz Urugwaj

Ameryka Południowa wielu ludzi zachwycała własnym orientalizmem. Podróże w te miejsca nie należały jednak do najbezpieczniejszych. Zredukowanie przestępczości sprawiło, że turystyka zdołała się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych państw stało się Peru. Tu odszukać wolno zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, śliczne, równikowe plaże i dżungle. Współczesne miasta proponują znakomite noclegi i mnóstwo interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o cudownych atrakcjach i odkryciach archeologicznych. Rozmaitość krajobrazów jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą wędrować jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, ale w nocy temperatura jest na minusie. Ulewne, przelotne deszcze następują od grudnia do kwietnia. Niemniej jednak taka pogoda występuje wyłącznie w górach, w stolicy, Limie jednak praktycznie przenigdy nie pada. To samo mierzy się innych pokaźniejszych miast.
Ameryka Południowa w żółwim tempie musiała nagabywać turystów do odwiedzenia własnych krajów. Turystyka do niedawna doświadczała tam zastój. Dopiero po dyplomatycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała flegmatycznej zmianie. Podróże do orientalnych państw stały się nawet atrakcyjne. Takie odległe punkty od zawsze pasjonowały pasjonatów kultury.
Urugwaj słynie z perfekcyjnych noclegów oraz bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. skutkiem tego także kraj ten charakteryzuje się najmniejsza przestępczością pośród krajów latynoskich tego lądu.

Stolica kraju, Montevideo słynie z niesamowitego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są często zaskoczeni tak okazałym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w związku z tym perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam można zmienić zdanie o całym tym wschodnim kontynencie. Wybitnie legendarnym sportem jest piłka nożna.

Post Comment