Zakres aplikacji

Pewno co poniektórzy zadają sobie pytanie: dlaczego nowatorskie technologie są aż tak wymagane oraz chętnie wykorzystywane? Otóż odpowiedzią może być fakt, iż człowiek jest jednostką jaka została stworzona do tego, aby się rozwijać. W momencie kiedy nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego i nadal egzystowalibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem.

Wszystkie innowacyjne techniki wywołują pewien krok na przód, w przyszłość, a zarazem powstanie czegoś absolutnie nowego.
Egzystujemy w czasach, kiedy na co dzień pojawiają się nowe techniki, nowe zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, polepszyć jego jakość lub usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszelkich zdobyczy technologii, lecz jest jedna rzecz, o której zdają sobie sprawę oraz której używają obecnie prawie wszyscy – to znaczy Internet. Jest to globalna sieć, do której prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w rzeczywistości powstała we Francji, gdzie sprzyjała jako immanentna sieć do przekazywania wiadomości w pewnej jednostce gospodarczej.

Wynalazek ten był tak stosowny, że w ciągu kilku lat opanował cały świat. Ogólnoświatowa sieć jest kopalnią wiadomości – wypróbowanych lub wątpliwych. Można tam odnaleźć wszystko, co jedynie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na truciznę, instrukcje budowy domów lub konstruowania różnych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają także nieustannie nowe portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi z rozkoszą dzielą się zdają sobie sprawę z tego i nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy oraz jest on bezpłatny. Z popularności Internetu korzystają też producenci oraz usługodawcy, proponujący tam swoje towary.

Z sieci korzystają politycy oraz szefowie państw, łącznie z Watykanem – który przecież stereotypowo jest przeciwny postępowi oraz nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w nową erę wysyłają główną wiadomość na Twitterze!

Post Comment